+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

Varonis

Bilgi Güvenliği Yönetimi
  • Nedir?
  • Veri Denetimi
  • Veri Zekası
  • Veri Ayrıcalığı
  • İzin Yönetimi
  • Gerçek Zamanlı Uyarı
Varonis Nedir?

Varonis çıkar erişim düzenlerinin kolayca belli olması için en çok ve en az aktif olan kullanıcılar dahil olmak üzere kullanıcı aktivitesini toplar. Aynı zamanda aynı şeyi dizinler, kullanıcı grupları kombinasyonları ve veriler için de yapar.

Varonis kullanıcıları aynı zamanda bir dizin yapısındaki aktif kullanıcıları görüntüleyerek veri sahiplerini tanımlayabilirler veya hangi dizinlerin hangi kullanıcı grubu tarafından en sık erişildiğine bakarak işletme devamlılık planlamasını ve veri taşımalarını kolaylaştırabilirler.

Hemen Bilgi Alın
Varonis Veri Denetimi

Dosya erişimlerinin %95’i IT tarafından denetlenmiyor. Neden? Windows etkinlik denetimi çok karmaşık. Solaris’teki BSM ve AIX’deki denetim sistemi de aynı şekilde. Linux 2.6 kernel denetleme sistemi sunulana kadar Linux’ta bu özellik yoktu bile. Netapp, EMC, Celerra, Exchange ve SharePoint denetim özellikleri sırf etkinlikleri yakalamak için bile yüksek efor sarfı gerektiriyor ve yakalayıp denetleme denemesi bu işin sadece başlangıcı. Etkinlikler yakalandıktan sonra, kolaylaştırılmaları, normalleştirilmeleri ve analiz edilmeleri gerekiyor ki sadece veri yığınından ibaret kalmasınlar ve bunları kullanabilelim.

Hemen Bilgi Alın
Varonis Veri Zekası

Varonis Metadata Framework™ zorlama olmayacak şekilde kritik metaverileri toplar, mevcut metaverilerinden eksik olanları oluşturur, süreçten geçirir, normalleştirir, analiz eder, depolar ve IT yöneticilerine interaktif ve dinamik bir ara yüz ile sunar. Veri sahipleri belirlendikten sonra, web tabanlı bir kullanıcı ara yüzü ile yetkilendirme ve izinler bakım kararları vermek için gücünüz olacak.

Hemen Bilgi Alın
Varonis Veri Ayrıcalığı

Veri Ayrıcalığı işletme verilerine erişimlerin doğru kişiler tarafından sürekli olarak denetlendiğinden emin olunmasını sağlar. Yetki verme incelemeleri doğrudan doğruya veri sahiplerine ulaştırılarak verilerine en son kimlerin eriştiğini ve değişimler yaptığını IT yardımına gerek kalmadan görmeleri sağlanır.

Veri sahipleri istedikleri her zaman verilerine yapılan erişimleri inceleyebilir, izin değişimleri yapabilir, veri kullanımını izleyebilir ve veri setleri için istatistikler ve öneriler edinebilirler.

Hemen Bilgi Alın
Varonis İzin Yönetimi

İzinleri yöneten IT çalışanları Windows, UNIX/LUNIX, SharePoint ve Exchange tarafından sunulan araçları kullanırken büyük bir çaba sarf ediyorlar. Veri büyüdükçe, dosyaların, dizinlerin, SharePoint sitelerinin, mail kutularının ve genel dosyaların sayıları da artıyor. Bu daha fazla erişim kontrol listeleri, Active Directory grupları, LDAP grupları, ve daha fazla SharePoint grupları demek oluyor.

İzinler yönetimi, denetim uyumu, güvenlik ve veri yönetimi için giderek daha yüksek öneme sahip oluyor. Bu nedenle de daha fazla izin raporu, denetimi ve yetkilendirme incelemesi demek oluyor.

Hemen Bilgi Alın
Varonis Gerçek Zamanlı Uyarı

Dosya sunucuları, NAS, Exchange, SharePoint ve Active Directory için gerçek zamanlı uyarılar.

Şirketlerin %70’i sızmalardan müşterileri ve başka kişiler sayesinde haberdar oluyorlar. DatAlert gerçek zamanlı uyarıları tetikleyerek veri sızıntılarını fark ederek önlemenizi sağlayabilir.

Hemen Bilgi Alın