+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

Sophos

Network Protection & Endpoint Protection
  • Network Protection
  • Uç Nokta Koruması

Sophos XG Firewall

It can be evaluated in a practice somewhere on the Sophos XG Firewall network. Next to Firewall, it has a similar simplicity and similarity to firewall in terms of how it can be controlled with all its systems down to review and other security levels.

Simple-to-use advanced degrees

A lot of modules from most firewalls or ask you to create your screen layouts and manage your policies, but Sophos does not. Sophos is a powerful single policy vendor that allows you to manage, track, and regulate all users on marketing and marketing.

Much more with one protection

The revolutionary Security Heartbeat™ will be the all-generation firewall with new mail features you won’t find anywhere else, including complete web application firewall, e-virus, encryption and DLP. It does not have additional equipment. No additional fees are paid. It decides which production to control.

Effective, powerful… fast

XG Firewall is designed to deliver top-notch performance. Our devices are Intel multi-core technology, solid state partitions (SSD) and accelerated in-house content preparations. In addition, Sophos FastPath offers you, one-size-fits-all customers products with maximum efficiency at all times.

Manage your multi-firewall

Sophos centralized firewall management offers multi-SF-OS firewall purchasing center management through a single console. You can combine Sophos iView with SF-OS, Sophos UTM v.x and Cyberam OS9 devices, and it is possible to provide this.

On standard device

With the on-device tool, you will be able to learn exactly what will be in your users’ mouths. Also reports stored as those from a vehicle. The unique User Threat Quotient can endanger your user’s security.

Policy templates apply sizing

Predefined policy templates allow you to protect your common applications such as Microsoft Exchange, SharePoint. Pick from the list, do some of the basics and let it do the rest. It automatically adjusts for all inbound/outbound firewall update and security standard and displays the final policy in simple English.

Patented Layer-8 IDs

Having another dimension of policies that will allow the user to have identity-based policy users and usage applications, wide address consideration, other network resources, attractive, network or controllable users. Our patented Layer-8 control technology is a new candidate for full firewall riding.

Automatic user risk

The Sophos User Threat Section UTQ indicator is an actionable missing feature in the user. Our firewalls are advanced and communicate with you to find a reader who has a preference for risking a user’s daily use and activity.

A revolution in advanced threat protection SophosSecurityHeartbeat™

Heartbeat for security is an industry that correlates endpoints and your firewall to combine with its intelligence and detect systems compromised by smaller threats. Heartbeat status is integrated into security policy settings to be triggered in some way from network-level points set to system settings or in edge protection to limit it. These features require Sophos Cloud Endpoint Protection Advanced or Sophos End-User Protection.

Get Information Now

Intercept X

Anti-Ransomware, Anti-Exploit ve Kök Neden Analizi özellikleri ile İmza database’i olmadan çok katmanlı yeni nesil bir uç nokta güvenliği sağlar ve böylelikle fidye yazılımları işletmelerin korkulu rüyası olmaktan çıkıyor. Intercept X Sophos ürünleri ile tam perfomanslı, diğer antivirüs yazılımları ile uyumlu çalışabilir.

Sıfır gün saldırılarına karşı savunma

Anti-Ransomware ( CyrptoGuard Teknolojisi sayesinde dosyalarınız eski güvenilir haline geri gelir.)

Kök Neden Analizi

Sophos Clean ile zararlı yazılımların register kayıtlarını silip temizler.

Endpoint Protection

Sophos Uç Nokta Koruması bilinen kötü niyetli yazılımların imza bazlı olarak önlenmesinin ötesine geçer. Sophos Labs’ın gerçek zamanlı tehdit istihbaratı kullanarak şüpheli davranışları ve faaliyetleri ilişkilendirir. Uç noktalarınızın ve verilerinizin korunması için kötü niyetli URL’lerden web suistimal koduna, beklenmedik sistem değişikliklerinden komuta kontrol trafiğine kadar noktaları birleştiriyoruz. Sonuç; daha az sayıda enfekte bilgisayar ve hedeflenmiş saldırılara ve veri ihlallerine karşı daha iyi koruma.

Öne çıkan özellikler

Anti-malware, HIPS, kötücül trafik tespiti ve fazlasını kapsayan yenilikçi koruma

Kapsamlı politika uygulaması için web, uygulama, cihaz ve veri kontrolü

Kullanıcılar şirket ağında olsunlar veya olmasınlar uç noktaya uygulanan web filtresi

Eski sistemlerde bile şimşek hızında performans

Basit ve merkezi yönetim

Bulut bazlı veya yerinde yönetim tercihleriyle esnek kullanım

Opsiyonel mobil cihaz yönetimi ve güvenliği

Tam kontrol

Uç nokta aracı ve yönetim konsolu ile mükemmel entegrasyon sayesinde web, uygulama, cihaz ve veri politikalarınızı kolayca uygulayın.

Web Kontrolü; Kurumsal ag içinde ve dısında uygulanan kategori bazlı web filtrelemesi

Uygulama Kontrolü; Kategori veya isim bazlı olarak uygulamaların “işaretle ve tıkla” şeklinde engellenmesi

Cihaz Kontrolü; Taşınabilir medya ve mobil cihazlara yönetim erişimi

Veri Kontrolü; Önceden hazırlanmış veya özelleştirilmiş kurallar kullanarak veri kaybı önleme (DLP)

Lightning performance

Sophos Uç Nokta Koruması en iyi performans için sürekli geliştirilmektedir. Bu hafif tasarımlı araç kullanıcıları yavaşlatmadan güvenliklerini sağlamaktadır. Koruma güncellemeleri küçüktür (genellikle 30 KB’ın altında) ve dolayısıyla ağınızda ve uç noktalarımızda güncellemeler kolayca uygulanır.

Sofistike basitlik

En sevdiğiniz akıllı telefon veya web uygulaması gibi, Sophos Uç Nokta Koruması sofistike bir işlevsellik ve basit sezgisel kullanıcı deneyimi sağlar. Hızlı ve kolay kullanım, dengelenmiş varsayılan politikalar ve otomatik HIPS konfigürasyonu, her şeyi farklı yapışımızın yalnızca birkaç örneği.

Esnek lisanslama ve kullanım

Bulut veya yerinde yönetimi seçimi; hangisi işinize en uygunsa. Sophos Bulutu Web tabanlı bir konsol ve kullanıcıları çeşitli cihazlarda ve platformlarda takip eden politikalar sunar. Çözüm seçeneğimiz size yönetim altyapınız üzerinde tam bir kontrol sağlar. Her ikisi de sıra dışı bir performans ve koruma sağlar ve cihaz başına değil kullanıcı başına lisanslanır.

Lisanslama seçenekleri

Safeguard Encryption

Sophos SafeGuard, Tam Disk Şifreleme (Full Disk Encryption) ve Dosya Şifreleme (File Encryption) yapan merkezi şifreleme yönetimi ürünüdür. Şifreleme süreklidir, veri oluştuğunda olabildiğince hızlı bir şekilde şifrelenerek koruma altına alınır.

Tam Disk Şifreleme (Full Disk Encryption) : İşletim sistemi kurulu diskin tamamını şifreleyerek koruma altına alır.

Dosya Şifreleme (File Encryption) : Dosyaları hemen şifreleyerek haksız erişimleri engeller.

Senkronize şifreleme ile Proaktif Veri Koruma.

Sophos SafeGuard, içeriği oluşturulduğu anda şifreler. Şifreleme sürekli olarak çalışır ve güvenli bir çalışma sağlar. Senkronize şifreleme veriye erişilmeden önce kullanıcı ve uygulamayı sürekli olarak kontrol altında tutarak proaktif güvenlik sağlar. Bu sürekli koruma piyasadaki en kapsamlı veri güvenliği çözümüdür.

Kullanıcı çalışmalarını etkilemez

Sophos SafeGuard File Encryption , verinin şifrelenmesi şifrelemenin kaldırılması ve erişimi işlemlerini otomatik ve şeffaf olarak yapar. Kullanıcılarınız normalde olduğu gibi şifreli bir dosyayı açabilir, düzenleyebilir veya dahili olarak paylaşabilir. Harici olarak paylaşmak için şifre çözme veya şifre korumalı dosyalar oluşturmak yalnızca bir tıklama yeterlidir.

Veri çalınmasına karşı proaktif koruma sağlar.

SafeGuard File Encryption veri çalınmasına karşı akıllı koruma çözümleri sunar. İçerikleri otomatik olarak şifreler ve bu dosyalar bulut yada dosya paylaşım ortamlarında da şifrelenmiş olarak korunur. SafeGuard ile veri yanlış kişilerin eline geçse bile bu durumlarda veri kullanılamaz, şifreli ve okunamaz olacaktır.

Gerçek-zamanlı tehlike koruması

Sophos SafeGuard Enterprise, Sophos Endpoint Protection ile birlikte senkronize şifreleme sağlar. SafeGuard ajanı endpoint üzerindeki Security Heartbeat sinyallerini takip eder ve proaktif koruma sağlar.

Örnek olarak : uçnoktada herhangi bir virüs saldırısı yada bulaşması olduğunda, SafeGuard ajanı geçici olarak şifreleme anahtarlarını geri çekerek, uçnokta üzerindeki verileri okunmaz hale getirir. Uçnokta korumasi problemi çözdüğünde ve uçnokta yeniden güvenli hale geldiğinde SafeGuard Management Center şifreleme anahtarlarını uçnoktaya yeniden göndererek bu geçici korumayı kaldırır ve şifreli dosyalara erişim devam eder.

Şifre korumalı güvenli veri transferi

Sophos SafeGuard File Encryption şirket dışına verilerin güvenli olarak gönderilebilmesi için HTML5 formatında şifreli dosya oluşturak şirket dışına bu verinin gönderilmesini sağlar. Bu veri alıcıya ulaştığında HTML dosyasının açılması ve gelen ekranda şifrenin girilmesi bu şifrelenmiş dosyaya erişim için yeterli olacaktır. Bu konu ile ilgili detaylar için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Tek-tıklama ile şifre çözme (decryption)

Sophos SafeGuard File Encryption ile şirket içindeki şifrelenmiş verileri şirket dışına şifresiz olarak göndermek istediğinizde, bu dosya üzerine sağ tıklayarak decrypt işlemi yapmanız yeterli olacaktır. Bu işlem kayıt altına alınan bir işlemdir ve sistem yöneticisi bu işlemi kayıtlardan görebilecektir.

Kayıp cihazlardaki verileri korur

Sophos SafeGuard Full Disk Encryption (Tam Disk Koruması) kayıp cihazlardaki verilere erişilmesini engeller ve veri güvenliğinin ilk adımını oluşturur. Diskin açılabilmesi için öncelikle şifre gereklidir. SafeGuard Windows BitLocker ve OSX FileVault 2 şifrelemelerinin SafeGuard Management Console üzerinden merkezi olarak yönetilmesini sağlar.

Şirket içi şifreli verileriniz mobil cihazınızda

Sophos SafeGuard şirket içindeki şifreleme anahtarlarını Sophos Mobile Control ile şirket içindeki verilerinizin iOS ve Android cihazlardan da güvenli olarak açılabilmesini sağlar. Bu özellikle mobil kullanıcılar da şifreli dosyalara görüntüleme, erişim ve paylaşım işlemlerini güvenli olarak yapabilir.

Merkezi yönetim paneli (Sophos SafeGuard Management Center)

Şifreleme anahtarları ve şifreleme politikaları bu merkezi konsol üzerinden yönetilmektedir. SafeGuard Management Center ile veri güvenliği politikaları ile şifreleme anahtarı değişim, saklama ve kurtarma işlemleri yapılabilir. Ayrıca uyum ve denetim raporları alınarak şirket içi denetimlerde kullanılabilir.

Sophos SafeGuard Özellikleri :

Sürekli şifreleme

Senkronize şifreleme

Platformlar ve cihazlar arası kapsamlı şifreleme

Şeffaf şifreleme süreci

Uyum kurallarına uygunluk

Merkezi anahtar yönetimi

Bitlocker ve FileVault2 gibi şifrelemeleri yönetir

Windows, MAC, iOS, Android ve bulut altyapıları destekler

Sophos Mobile Control ile şifreleme anahtarlarını senkronize eder

Sophos SafeGuard Standart ve protokolleri :

Simetrik şifreleme : AES 128 bit, AES 256 bit, XTS-AES 128 bit, XTS-AES 256 bit

Asimetrik şifreleme : RSA (PKCS#1)

PKI sertifikaları : PKSC #7, PKCS #12, X.509 certificates

Doğrulama tipleri : SHA-1, SHA-256, SHA-384, SHA-512

Şifre doğrulama : PKCS #5

Protokol ve arayüzler : PKCS #11, PKCS #15, LDAP, Microsoft Cryptographic Service * Provider (CSP), SOAP, XML, SSL, TCG, CCID, Kerberos

Sophos SafeGuard Sertifikasyonları :

Common Criteria EAL 3+

Common Criteria EAL 4

FIPS 140-2 cryptography

Safenet eToken & EnCase

Sophos SafeGuard ile desteklenen uçnokta işletim sistemleri :

Windows XP SP3 Professional

Windows Vista SP2 Business, Enterprise, Ultimate Edition

Windows 7 SP1 Home Premium, Professional, Enterprise, Ultimate Edition

Windows 8.1 Pro, Enterprise Edition

Windows 10, Windows 10 TH2, Windows 10 RS1 Pro, Enterprise and Education Edition

Sophos SafeGuard Nasıl Çalışır Videosu

Sophos SafeGuard Lisanslama Seçenekleri Karşılaştırması

Hemen Bilgi Alın