+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

CRYPTTECH

Cyber Security & Artificial Intelligence

CRYPTTECH

CRYPTTECH, Siber Güvenlik alanında ürün ve teknolojiler üretmek üzere 2006 yılında kurulmuş bir yerli ve milli teknoloji firmasıdır. Odak noktasında her zaman inovatif çözümler geliştirmek olan CRYPTTECH, tüm ARGE çalışmalarını kendi kaynakları ile gerçekleştirmektedir.

CRYPTTECH kurduğu iki yeni firma ile teknoloji yatırımlarına devam etmektedir. CRYPTTECH Savunma, ARGE çalışmaları ve yenilikçi siber güvenlik çözümleri ile savunma sanayisine hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Siber Koza ise Yapay Zeka, Siber Güvenlik ve Savunma Teknolojileri alanlarında genç beyinlerin potansiyellerini ortaya çıkarmak, onlara mentorluk yapmak ve teknoloji projelerine yatırım sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Geliştirdiği ürün ve teknolojiler binlerce kurum tarafından tercih edilen CRYPTTECH, global pazarda yerini sağlamlaştırmak adına adımlar atmaya devam etmektedir. Bu amaçla ilk yurt dışı ofisini Amerika Silikon Vadisi’nde açmıştır.

Yönetilebilir SIEM / Yönetilebilir Bilgi Güvenliği

Tehdit ve Olay Yönetimi

Bilgi güvenliği yönetimi açısından kritik öneme sahip olan bilgi güvenliği olay yönetimini yapmak, çok sayıda kaynakta oluşan bilgiyi güvenli ve yönetilebilir bir ortamda toplamak, anlamlandırmak ve güvenlik operasyon personel kaynağının hedefe yönelik bicimde, optimum kullanılmasına imkan tanımak SIEM sistemler için temel özellikler arasındadır.

CRYPTTECH Yönetilebilir SIEM Sistemi; CRYPTOSIM/CRYPTOSIEM uzmanları tarafından yönetilen, 7×24 gözlemlenen, ilgili kişileri durumdan haberdar ederek anlaşma kapsamında gerekli aksiyonları alan, sadece imza tabanlı çalışmayan, anormallikleri algılayarak alarm üreten intelligence – akıllı kuralları olan ve bulut mimarisine uygun olarak tasarlanmış SaaS (Sofware as a Service ) sistemidir.

Zafiyet Taraması ve Analizi (Vulnerability Scanning)

Zafiyet analizi, sistemleriniz içerisinde bulunan varlıklar olan donanım, işletim sistemi veya yazılımların / programların güncelliğini yitirmiş olmasından, ön tanımlı veya yanlış yapılandırılmasından ve diğer nedenlerden dolayı oluşmuş güvenlik açıklarının tespiti için yapılan güvenlik hizmetidir.

Zafiyet analizinin sonunda yönetici özeti ve ayrıntılı zafiyet bilgilerini içeren bir rapor oluşturularak, final raporu ilgili kişilere teslim edilir. Bu raporun içeriğinde, zafiyetleri oluşturan her durum için neler yapılması gerektiği, nasıl kapatılacağı ile ilgili çözüm önerileri bulunmaktadır.

Hemen Bilgi Alın