+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

ODM

IBM® Operational Decision Manager

IBM® Operational Decision Manager

IBM Operational Decision Manager, sık görülen, yinelenebilir iş kararlarının yakalanması, otomatikleştirilmesi ve yönetişimi için tam donanımlı ve kullanımı kolay bir platformdur. IBM Decision Center ve IBM Decision Server olmak üzere iki bileşenden oluşur. Bunlar, daha hızlı karar almanıza, duyarlılığı geliştirmenize, riskleri en aza indirmenize ve fırsatları yakalamanıza yardımcı olmak üzere iş kurallarının ve iş etkinliklerinin yönetilmesi ve uygulanması için gerekli platformu oluşturur.

IBM Operational Decision Manager işlem kalitesini ve süreçle ilgili kararları geliştirir ve müşteriler, ortaklar ve iç etkileşimler için uygun eylem biçiminin belirlenmesine yardımcı olur. İşle ilgili öngörüleri ve sonuçları geliştirir, fırsatları ve riskleri belirlemenize yardımcı olur. Ayrıca karar değişikliklerini uygulamanızı, test etmenizi ve devreye almanızı, kararların nasıl alındığını anlamanızı ve bunları süreç ve uygulamalarda tutarlı bir biçimde uygulamanızı sağlar.

IBM Decision Server, iş kuralları yönetimi ve iş olayı izleme teknolojilerini bir araya getirir. Riskleri belirlemek, sahteciliğin önlenmesine yardımcı olmak, tanıtımlar oluşturmak, öncelikler ve diğer görevleri belirlemek için, otomatikleştirilmiş ve akıllıyanıtları esnek bir biçimde oluşturmanıza yardımcı olur.

IBM Decision Server, karar mantığını otomatikleştirmek için çalıştırma zamanı ve geliştirme bileşenleri sağlar. Eyleme geçirilebilir iş durumlarının ve bir etkileşimin belirli bağlamına dayalı kesin kararların yanıtının saptanmasını sağlar.

IBM Decision Server kuruluşların aşağıdakileri gerçekleştirmesini sağlar:

Olaylara dayalı veri modellerine göre harekete geçmek için iş ağını izleme.

Hem ön uç hem de arka uç sistemlerinde nasıl yanıt verileceğini belirlemek için yüzlerce hatta binlerce iş kuralına göre bilgileri işleme.

IBM Decision Center, karar mantığını otomatikleştirmek için çalıştırma zamanı ve geliştirme bileşenleri sağlar. Eyleme geçirilebilir iş durumlarının ve bir etkileşimin belirli bağlamına dayalı kesin kararların yanıtının saptanmasını sağlar.

IBM Decision Center ile kuruluşlar, hem ön uç hem de arka uç sistemlerinde nasıl yanıt verileceğini belirlemek için, yüzlerce hatta binlerce iş kuralına göre bilgilerin işlenmesinin yanı sıra olaylara dayalı veri modellerine göre keşfetmek ve harekete geçmek için bir iş ağını izleyebilir.

IBM Decision Center:

Dinamik etkinlik akışları aracılığıyla iş kullanıcıları arasında işbirliği sağlarve kural değişikliklerini aramak, görüntülemek ve kural değişikliği yapmak için kullanım kolaylığını artırır.

İş analistleri ve yöneticiler için kararların geliştirilmesine ve yönetilmesine yardımcı olur.

Microsoft Office kullanılarak yazılacak ve düzenlenecek işlem dili kuralları, kural akışları ve karar tabloları gibi iş kuralları kararları sağlar.

JDBC bağlanılırlığı ve bağlamı kaldırmayla birlikte tasarımcı yetenekleri sunar.