+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

IBM Rational Rhapsody Family

Deliver higher quality systems and software faster

IBM Rational Rhapsody Family

IBM Rational Rhapsody modelleme ve tasarım faaliyetleri için üretilmiş bir çözümdür. Rhapsody ailesindeki araçlar, sistem mühendisleri ve yazılım mühendisleri için ortak bir tasarım, geliştirme ve test ortamı sağlar.

Rhapsody; UML, SysML ve AUTOSAR’ı destekler, savunma frameworklerini (DoDAF, MODAF ve UPDM) kontrol etmeyi sağlar ve DO-178, ISO 26262 ve benzeri standartlara uygundur. IBM Rational Rhapsody, günümüzün ürün ve sistem geliştirmesinde birçok organizasyonun karşılaştığı karmaşıklığı yönetmenize olanak tanır: Hızlı simülasyon, prototipleme özellikleriyle birlikte hataların erken tespitine ve sisteminizi devamlı doğrulama özelliklerine sahiptir. Mathworks Simulink gibi diğer tasarım araçları ile entegre olabilme özelliği ile mühendislik yaşam döngüsünde bütünlük sağlayabilirsiniz.

Ürünün versiyonları:

Rational Rhapsody Architect for Systems Engineers: Karmaşık sistem mühendisliği projeleri için model tabanlı bir sistem mühendisliği (MBSE) ortamıdır. SysML ve UML modelleme dillerini kullanarak sistem mühendisliği gereksinimlerini analiz etmenize yardımcı olur.

Rational Rhapsody Architect for Software: Yerleşik yazılımın görselleştirilmesi, tasarlanması ve geliştirilmesi için UML tabanlı modellemeden yararlanan bütünleştirilmiş bir yerleşik yazılım geliştirme ortamıdır.

Rational Rhapsody Design Manager: Tüm mühendislik ekibi ile işbirliği yapmanıza, tasarımları ve modelleri paylaşmanıza, incelemenize ve yönetmenize olanak sağlar.

Rational Rhapsody Designer for Systems Engineers: Gereksinimlerin, mimarinin ve işleyişin erken bir aşamada doğrulanmasına yardımcı olmak için model tabanlı sistem mühendisliği ortamına, benzetim ve model yürütme olanaklarını ekler.

Rational Rhapsody Developer: Benzetim, davranışsal kod oluşturma ve gerçek zamanlı sistem bütünleştirme aracılığıyla yerleşik yazılım uygulamaları geliştirmenize ve bu uygulamaları doğrulamanıza yardımcı olur.

Broşür