+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

Yazılım Kalite Değerlendirmesi

Yazılım kalitesi, başarılı bir işletme için temel gerekliliktir.

Yazılım Kalite Değerlendirmesi

Yazılımınızın yeterli kalitede olup olmadığı ile ilgileniyor musunuz? Belki başka bir işletmeyi devralmayı planlıyorsunuz ve yazılımlarının uygun nitelikte olduğundan emin olmak istiyorsunuz.

Yazılım kalitenizin bağımsız bir üçüncü taraf şirket tarafından ölçülmesinin birçok yararı vardır.

Proya olarak, yazılım ürün kalitesine ilişkin standart olan ISO/IEC 25010 ‘e dayalı bir yazılım kodu kalite değerlendirme hizmeti sunmaktayız. Proya bu konuda yazılım kalitesi alanında uzmanlaşmış TIOBE ‘nin çözümlerini konumlandırmaktadır. Sunulan çözümler TÜVİT onaylıdır. Yazılım kalitesini değerlendirmek için TIOBE Kalite Göstergesi (TQI) kullanılmaktadır.

Değerlendirmenin ana odak noktası, yazılım sisteminizin güvenilirliğini, test edilebilirliğini ve sürdürülebilirliğini ölçmektir.

Değerlendirme sonucu üç adet önemli çıktı iletilir:

Rapor. Değerlendirme raporu yaklaşık 20 sayfa uzunluğundadır ve kodunuza uygulanan 350’den fazla metriğin bulgularını açıklar. Ayrıca öneriler, tanımlanmış riskler, kıyaslamalar, manuel kod incelemeleri ve genel bir niteleme sağlar.

Sunum. Rapor, yazılım yönetimi ve yazılım mühendisleri de dahil olmak üzere tüm paydaşlara ayrıntılı olarak bir sunum ile açıklanır.

Gösterge Paneli. Toplanan tüm veriler TiCS gösterge panelinde mevcuttur. Bu panel, kaynak koddaki üst düzey bulgulardan, en küçük sorunlara kadar detaya inebileceğiniz bir web uygulamasıdır. Bu gösterge paneline erişim sağlanır.

Hemen Bilgi Alın
DİĞER DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ
Kişisel Verilerin Korunması
Scrum Smart
Parasoft