+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

Sophos

Network Protection & Endpoint Protection
  • Ağ Koruması
  • Uç Nokta Koruması

Sophos XG Firewall

Sophos XG Firewall network güvenliğinin her alanında yenilikçi bir yaklaşım sergilemektedir. Firewall yönetiminden, bilgileri rapor etmeye ve diğer güvenlik sistemleriyle nasıl entegre olduguna kadar tüm güvenlik konularında sizlere eşi benzeri görülmemiş bir sadelik, güvenlik sezgisi ve ileri derece tehdit güvenliği seviyesi sunmaktadır.

Basit kullanımlı ileri derece koruma

Çoğu firewall ürünü bir çok modül ya da ekran boyunca kurulum yapmanızı ve politikalarını yönetmenizi istemektedir, ama Sophos değil. Sophos size tek bir ekran üzerinde tüm kullanıcılarınızı yönetme, izleme, filtreleme ve sıralama ile uygulama ve network politikalarını düzenlemenize izin veren güçlü birleşik bir politika sunmaktadır.

Tek korumayla çok daha fazlası

Devrimsel Security Heartbeat™, komple web application firewall, e-posta anti-virüs, şifreleme ve DLP’yi de içeren başka hiçbir yerde bulamayacağınız ihtiyacınız olabilecek ek özellikler ile birlikte tüm yeni nesil firewall özelliklerini alacaksınız. Hiçbir ek donanıma ihtiyacınız bulunmamaktadır. Hiçbir ek ücret ödenmemektedir. Hangi ürünü konumlandırmak istediğinize basitçe karar verebilirsiniz.

Etkili, güçlü… hızlı

XG Firewall’u size üst düzey performans sunabilmek için tasarlandı. Cihazlarımız Intel multi-core teknolojisi, katı hal sürücüleri (SSD) ve hızlandırılmış bellek içi içerik taraması kullanılarak yapıldı. Buna ek olarak Sophos FastPath paket optimizasyon teknolojisi sizlerin daima maksimum verim almanıza olanak sunmaktadır.

Çok sayıdaki güvenlik duvarınızı basitçe yönetin

Sophos merkezi firewall yönetimi, çoklu SF-OS firewall tamamen merkezi yönetimini tek bir konsol üzerinden sağlamaktadır. SF-OS, Sophos UTM v9.x ve Cyberoam OS cihazlarıyla Sophos iView raporlamasını birleştirmek istiyorsanız, bunu da sağlamanız mümkündür.

Standart cihaz üzerinde raporlama

Cihaz üzerinde bulunan yüzlerce rapor çeşidiyle, kullanıcılarınızın ağınızda neler yaptığını tam olarak ögrenebileceksiniz. Ayrıca bir araç gerektirmeden yerel olarak depolanan detaylı raporlar alabilirsiniz. Eşsiz Kullanıcı Tehdidi Bölümü (User Threat Quotient) raporları sizlere hangi kullanıcınızın ağ güvenliğinizi tehlikeye attığını gösterir.

Politika sablonları sizi hızlıca korumaya alır

Ön tanımlı politika şablonları, sizlere Microsoft Exchange, SharePoint gibi yaygın uygulamalarınızı korumanıza izin verir. Listeden basitçe seçim yapın, bazı temel bilgileri yazın ve bırakın şablon geri kalanını halletsin. Tüm gelen/giden firewall kurallarını ve güvenlik ayarlarını sizin için otomatik bir şekilde ayarlar ve son politikayı basit bir İngilizce ile gösterir.

Patentli Layer-8 kimlik denetimi

Kullanıcı kimliği, kimlik tabanlı politika teknolojisi kullanıcıların kullandığı uygulamalar, bant genisliği ve IP adresi gözetilmeksizin diğer network kaynakları, konum, network ya da cihaz üzerinden kullanıcının denetlenmesine olanak sağlayak politikaların uygulanmasını başka bir boyuta çeker. Patentli Layer-8 kimlik kontrolü teknolojimiz kelimenin tam anlamıyla firewall ilkelerini tamamen yeni bir seviyeye çeker.

Otomatik kullanıcı risk raporları

Sophos Kullanıcı Tehdidi Bölümü (UTQ) göstergesi, kullanıcı davranışında eyleme geçirilebilir istihbarat sağlayan eşsiz bir özelliktir. Güvenlik duvarlarımız her bir kullanıcının internette gezinme alışkanlığı ve faaliyetini risk eğilimli davranışa sahip kullanıcıları tespit etmek için gelişmiş tehdit ve geçmişi ile ilişkilendirir.

Gelişmiş tehdit korumasında bir devrim SophosSecurityHeartbeat™

Öncelikle Security Heartbeat kendi zekasıyla birleştirmek için ve daha önceden bilinmeyen tehditlerce tehlikeye atan sistemleri tespit etmek için uç nokta korumalarını ve Güvenlik duvarınızı ilişkilendiren bir endüstridir. Heartbeat durumu, sistemler tekrar düzelene kadar erişimi izole etmek ya da sınırlandırmak için hem uç nokta korumasındaki hem de network seviyelerindeki eylemleri ani bir şekilde tetiklemek için güvenlik politika ayarlarına entegre edilmiştir. Bu özellik Sophos Cloud Endpoint Protection Advanced ya da Sophos Enduser Protection gerektirmektedir.

Hemen Bilgi Alın

Intercept X

Anti-Ransomware, Anti-Exploit ve Kök Neden Analizi özellikleri ile İmza database’i olmadan çok katmanlı yeni nesil bir uç nokta güvenliği sağlar ve böylelikle fidye yazılımları işletmelerin korkulu rüyası olmaktan çıkıyor. Intercept X Sophos ürünleri ile tam perfomanslı, diğer antivirüs yazılımları ile uyumlu çalışabilir.

Sıfır gün saldırılarına karşı savunma

Anti-Ransomware ( CyrptoGuard Teknolojisi sayesinde dosyalarınız eski güvenilir haline geri gelir.)

Kök Neden Analizi

Sophos Clean ile zararlı yazılımların register kayıtlarını silip temizler.

Endpoint Protection

Sophos Uç Nokta Koruması bilinen kötü niyetli yazılımların imza bazlı olarak önlenmesinin ötesine geçer. Sophos Labs’ın gerçek zamanlı tehdit istihbaratı kullanarak şüpheli davranışları ve faaliyetleri ilişkilendirir. Uç noktalarınızın ve verilerinizin korunması için kötü niyetli URL’lerden web suistimal koduna, beklenmedik sistem değişikliklerinden komuta kontrol trafiğine kadar noktaları birleştiriyoruz. Sonuç; daha az sayıda enfekte bilgisayar ve hedeflenmiş saldırılara ve veri ihlallerine karşı daha iyi koruma.

Öne çıkan özellikler

Anti-malware, HIPS, kötücül trafik tespiti ve fazlasını kapsayan yenilikçi koruma

Kapsamlı politika uygulaması için web, uygulama, cihaz ve veri kontrolü

Kullanıcılar şirket ağında olsunlar veya olmasınlar uç noktaya uygulanan web filtresi

Eski sistemlerde bile şimşek hızında performans

Basit ve merkezi yönetim

Bulut bazlı veya yerinde yönetim tercihleriyle esnek kullanım

Opsiyonel mobil cihaz yönetimi ve güvenliği

Tam kontrol

Uç nokta aracı ve yönetim konsolu ile mükemmel entegrasyon sayesinde web, uygulama, cihaz ve veri politikalarınızı kolayca uygulayın.

Web Kontrolü; Kurumsal ag içinde ve dısında uygulanan kategori bazlı web filtrelemesi

Uygulama Kontrolü; Kategori veya isim bazlı olarak uygulamaların “işaretle ve tıkla” şeklinde engellenmesi

Cihaz Kontrolü; Taşınabilir medya ve mobil cihazlara yönetim erişimi

Veri Kontrolü; Önceden hazırlanmış veya özelleştirilmiş kurallar kullanarak veri kaybı önleme (DLP)

Lightning performance

Sophos Uç Nokta Koruması en iyi performans için sürekli geliştirilmektedir. Bu hafif tasarımlı araç kullanıcıları yavaşlatmadan güvenliklerini sağlamaktadır. Koruma güncellemeleri küçüktür (genellikle 30 KB’ın altında) ve dolayısıyla ağınızda ve uç noktalarımızda güncellemeler kolayca uygulanır.

Sofistike basitlik

En sevdiğiniz akıllı telefon veya web uygulaması gibi, Sophos Uç Nokta Koruması sofistike bir işlevsellik ve basit sezgisel kullanıcı deneyimi sağlar. Hızlı ve kolay kullanım, dengelenmiş varsayılan politikalar ve otomatik HIPS konfigürasyonu, her şeyi farklı yapışımızın yalnızca birkaç örneği.

Esnek lisanslama ve kullanım

Bulut veya yerinde yönetimi seçimi; hangisi işinize en uygunsa. Sophos Bulutu Web tabanlı bir konsol ve kullanıcıları çeşitli cihazlarda ve platformlarda takip eden politikalar sunar. Çözüm seçeneğimiz size yönetim altyapınız üzerinde tam bir kontrol sağlar. Her ikisi de sıra dışı bir performans ve koruma sağlar ve cihaz başına değil kullanıcı başına lisanslanır.

Lisanslama seçenekleri

Safeguard Encryption

Sophos SafeGuard, Tam Disk Şifreleme (Full Disk Encryption) ve Dosya Şifreleme (File Encryption) yapan merkezi şifreleme yönetimi ürünüdür. Şifreleme süreklidir, veri oluştuğunda olabildiğince hızlı bir şekilde şifrelenerek koruma altına alınır.

Tam Disk Şifreleme (Full Disk Encryption) : İşletim sistemi kurulu diskin tamamını şifreleyerek koruma altına alır.

Dosya Şifreleme (File Encryption) : Dosyaları hemen şifreleyerek haksız erişimleri engeller.

Senkronize şifreleme ile Proaktif Veri Koruma.

Sophos SafeGuard, içeriği oluşturulduğu anda şifreler. Şifreleme sürekli olarak çalışır ve güvenli bir çalışma sağlar. Senkronize şifreleme veriye erişilmeden önce kullanıcı ve uygulamayı sürekli olarak kontrol altında tutarak proaktif güvenlik sağlar. Bu sürekli koruma piyasadaki en kapsamlı veri güvenliği çözümüdür.

Kullanıcı çalışmalarını etkilemez

Sophos SafeGuard File Encryption , verinin şifrelenmesi şifrelemenin kaldırılması ve erişimi işlemlerini otomatik ve şeffaf olarak yapar. Kullanıcılarınız normalde olduğu gibi şifreli bir dosyayı açabilir, düzenleyebilir veya dahili olarak paylaşabilir. Harici olarak paylaşmak için şifre çözme veya şifre korumalı dosyalar oluşturmak yalnızca bir tıklama yeterlidir.

Veri çalınmasına karşı proaktif koruma sağlar.

SafeGuard File Encryption veri çalınmasına karşı akıllı koruma çözümleri sunar. İçerikleri otomatik olarak şifreler ve bu dosyalar bulut yada dosya paylaşım ortamlarında da şifrelenmiş olarak korunur. SafeGuard ile veri yanlış kişilerin eline geçse bile bu durumlarda veri kullanılamaz, şifreli ve okunamaz olacaktır.

Gerçek-zamanlı tehlike koruması

Sophos SafeGuard Enterprise, Sophos Endpoint Protection ile birlikte senkronize şifreleme sağlar. SafeGuard ajanı endpoint üzerindeki Security Heartbeat sinyallerini takip eder ve proaktif koruma sağlar.

Örnek olarak : uçnoktada herhangi bir virüs saldırısı yada bulaşması olduğunda, SafeGuard ajanı geçici olarak şifreleme anahtarlarını geri çekerek, uçnokta üzerindeki verileri okunmaz hale getirir. Uçnokta korumasi problemi çözdüğünde ve uçnokta yeniden güvenli hale geldiğinde SafeGuard Management Center şifreleme anahtarlarını uçnoktaya yeniden göndererek bu geçici korumayı kaldırır ve şifreli dosyalara erişim devam eder.

Şifre korumalı güvenli veri transferi

Sophos SafeGuard File Encryption şirket dışına verilerin güvenli olarak gönderilebilmesi için HTML5 formatında şifreli dosya oluşturak şirket dışına bu verinin gönderilmesini sağlar. Bu veri alıcıya ulaştığında HTML dosyasının açılması ve gelen ekranda şifrenin girilmesi bu şifrelenmiş dosyaya erişim için yeterli olacaktır. Bu konu ile ilgili detaylar için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Tek-tıklama ile şifre çözme (decryption)

Sophos SafeGuard File Encryption ile şirket içindeki şifrelenmiş verileri şirket dışına şifresiz olarak göndermek istediğinizde, bu dosya üzerine sağ tıklayarak decrypt işlemi yapmanız yeterli olacaktır. Bu işlem kayıt altına alınan bir işlemdir ve sistem yöneticisi bu işlemi kayıtlardan görebilecektir.

Kayıp cihazlardaki verileri korur

Sophos SafeGuard Full Disk Encryption (Tam Disk Koruması) kayıp cihazlardaki verilere erişilmesini engeller ve veri güvenliğinin ilk adımını oluşturur. Diskin açılabilmesi için öncelikle şifre gereklidir. SafeGuard Windows BitLocker ve OSX FileVault 2 şifrelemelerinin SafeGuard Management Console üzerinden merkezi olarak yönetilmesini sağlar.

Şirket içi şifreli verileriniz mobil cihazınızda

Sophos SafeGuard şirket içindeki şifreleme anahtarlarını Sophos Mobile Control ile şirket içindeki verilerinizin iOS ve Android cihazlardan da güvenli olarak açılabilmesini sağlar. Bu özellikle mobil kullanıcılar da şifreli dosyalara görüntüleme, erişim ve paylaşım işlemlerini güvenli olarak yapabilir.

Merkezi yönetim paneli (Sophos SafeGuard Management Center)

Şifreleme anahtarları ve şifreleme politikaları bu merkezi konsol üzerinden yönetilmektedir. SafeGuard Management Center ile veri güvenliği politikaları ile şifreleme anahtarı değişim, saklama ve kurtarma işlemleri yapılabilir. Ayrıca uyum ve denetim raporları alınarak şirket içi denetimlerde kullanılabilir.

Sophos SafeGuard Özellikleri :

Sürekli şifreleme

Senkronize şifreleme

Platformlar ve cihazlar arası kapsamlı şifreleme

Şeffaf şifreleme süreci

Uyum kurallarına uygunluk

Merkezi anahtar yönetimi

Bitlocker ve FileVault2 gibi şifrelemeleri yönetir

Windows, MAC, iOS, Android ve bulut altyapıları destekler

Sophos Mobile Control ile şifreleme anahtarlarını senkronize eder

Sophos SafeGuard Standart ve protokolleri :

Simetrik şifreleme : AES 128 bit, AES 256 bit, XTS-AES 128 bit, XTS-AES 256 bit

Asimetrik şifreleme : RSA (PKCS#1)

PKI sertifikaları : PKSC #7, PKCS #12, X.509 certificates

Doğrulama tipleri : SHA-1, SHA-256, SHA-384, SHA-512

Şifre doğrulama : PKCS #5

Protokol ve arayüzler : PKCS #11, PKCS #15, LDAP, Microsoft Cryptographic Service * Provider (CSP), SOAP, XML, SSL, TCG, CCID, Kerberos

Sophos SafeGuard Sertifikasyonları :

Common Criteria EAL 3+

Common Criteria EAL 4

FIPS 140-2 cryptography

Safenet eToken & EnCase

Sophos SafeGuard ile desteklenen uçnokta işletim sistemleri :

Windows XP SP3 Professional

Windows Vista SP2 Business, Enterprise, Ultimate Edition

Windows 7 SP1 Home Premium, Professional, Enterprise, Ultimate Edition

Windows 8.1 Pro, Enterprise Edition

Windows 10, Windows 10 TH2, Windows 10 RS1 Pro, Enterprise and Education Edition

Sophos SafeGuard Nasıl Çalışır Videosu

Sophos SafeGuard Lisanslama Seçenekleri Karşılaştırması

Hemen Bilgi Alın