+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

HOPEX IT Architecture

Use IT asset modeling views to understand and plan your IT transformation

HOPEX IT Architecture

HOPEX EA ve ITPM ürün ailelerinin modüllerinden biri olan HOPEX IT Architecture ile Bilgi Teknolojileri (BT) sistemlerinizi, uygulamalarınızı ve altyapınızı tanımlamak, analiz etmek ve yönetmek için referans haritaları oluşturmanızı sağlar. Ürünümüz CIO’ların ve BT yönetecilerinin sistemlerin kalite ve evrim süreclerini yönetmelerini sağlayarak geliştirme maliyetlerini minimize etmelerine ve servis kalitelerini artırmalarına yardımcı olur.

HOPEX IT Architecture BT mimarlarına şehir planlama modeli ile fonksiyonel mimari sunarak BT varlıklarının katma değerini analiz edebilme kabileyeti verir. İlaveten, bahsi geçen BT varlıklarının yazılım ve veri yapısının tam olarak anlaşılmasını sağlar ve bilgi akışına göre birbirleri ile bağımlılıklarını gösterir. Son olarak, yaygınlaştırma gereksinimlerinizi teknoloji ve altyapı olarak belirler.

Ürünümüz aynı zamanda System Oriented IT Architecture ile de entegre olabilmektedir. Bu özellik servis odaklı mimari yaklaşımı ile tüm BT ve uygulama yapınızı analiz ederek dokümante edebilmeniz anlamına gelir.

HOPEX IT Architecture Hopex platformu ile entegre çalışır. Diğer bir değişle, kurumunuz hakkındaki anahtar bilgileri en net şekilde göstererek iş hedeflerinizi ve BT dönüşümünüzü geliştirmenizi sağlar.

HOPEX IT Architecture’i tek bir cümle ile özetlemek gerekirse, ürün ile hazır gelen IT şehir planları ile uygulamaların fonksiyonel kapsamlarını belirleyebilir ve değerlendirebilirsiniz, uygulamalar servisler veri tabanları ve iş birimleri arasındaki bilgi akışını detaylı olarak görebilirsiniz, ve sisteminizin operasyonu için gerekli olan donanım ve organizasyonel ihtiyaçların haritasını oluşturabilirsiniz.

Enterprise Architecture
IT Architecture
Information Architecture
BPM