+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

IBM Rational DOORS

Gereksinimleri Belirlemek ve Yönetmek için Ölçeklenebilir Çözümler
 • USING DOORS
 • DOORS ADMINISTRATION
 • Eğitim Takvimi
 • Ön Kayıt / Talep Formu

Using DOORS for Requirements Management

DOORS, dünyada gereksinim yönetimine öncülük eden araçtır, iş süreci optimizasyon önceliklerini etken hale getirerek sistem mühendisliğinin ve yazılım geliştirme projelerinin kalitesini iletişimi ve iş birliğini artırarak sağlar. DOORS, aynı coğrafi bölgede konuşlanmış organizasyonlar ve proje grupları için uygundur. İş hedeflerinin, müşteri ihtiyaçlarının, teknik özelliklerin ve yönetmeliklerin gözlemlenmesini kolaylaştırarak kaliteyi artırır. Gereksinimler ve gereksinimlerin izlenebilirliği üzerindeki güçlü tutma, bağlantı oluşturma, analiz ve yönetim değişiklikleri imkanları sayesinde yönetmelikler ve standartlara uygunluğu garanti altına alır. Ölçeklendirilebilir ana gereksinim veri havuzu ile DOORS ayrık takımların tek takımmış gibi hareket etmelerini sağlayarak ortak amaçlara ulaşılmasında katkıda bulunur. Gereksinimler bir proje ilerlerken gelişir ve değişir; DOORS güçlü analiz yeteneği sunarak kullanıcıların onaylanan değişikliklerin etkilerini tam olarak görüp anlamalarına olanak sunar. DOORS gelişmiş izlenebilirlik yeteneği ile hiçbir gereksinimin gözden kaçmasına izin vermez ve kalitenin artırılmasını sağlar.

Aşağıda IBM Rational DOORS Eğitimleri ve detayları bulunmaktadır.

“Using DOORS for Requirements Management” eğitimi DOORS’u kullanması muhtemel tüm kullanıcılar (seyrek kullananlar, yoğun kullananlar, adminler) için gerekli olan temel özelliklerin öğrenilmesi açısından gerekli olan bir eğitimdir. Bu eğitimde DOORS’un neredeyse tüm güçlü özellikleri uygulamalı egzersizlerle öğretilmektedir.

Bu eğitim proje sorumluları (Analistler, sistem mühendisleri, tasarım mühendisleri, geliştiriciler, test mühendisleri, proje yöneticileri v.b.) ile sınırlı tutulmamalı, özel gereklerin yönetimi ya da izlenebilirliğinde sorumlu olan çalışanlarımızın (ihale yöneticileri, satın alma sorumluları, risk yöneticileri v.b.) katılımı da sağlanmalıdır.

Bu eğitimin sonunda katılımcılar, süreç tanımlanması, gereksinimlerin ayrıştırılması (requirements decomposition), veri organizasyonu, değişiklik yönetimi ve boşluk analizi gibi basit gereksinim yönetimi yöntemleri ile ilgili konularda bilgi ve beceriye sahip olacaktır. 2 günlük bir eğitimdir.

Eğitim Konuları:

 • 1. GÜN

  Introduction to Requirements Management

  Requirements Structure in DOORS Users

  Information Content in DOORS

  Links and Traceability

  Change Control and Tracking

  Course Review

 • 2. GÜN

  Working with Folders and Projects

  Managing and Working With Attributes

  Advanced Linking

  Importing and Exporting

  Change Management

  Course Review

DOORS Administration

Bu eğitim DOORS’u yönetmesi muhtemel tüm kullanıcılar (Sistem Adminleri, DOORS Adminleri) için gerekli olan temel yönetim özelliklerinin öğrenilmesi açısından gerekli olan bir eğitimdir.

Bu eğitimin sonunda katılımcılar, DOORS’un Yapısı ve Konfigüre edilmesi, Kurulum opsiyonları, Lisanslama, Back-up ve Recovery metotları, Verilere Kontrollü Erişim ilgili konularda bilgi ve beceriye sahip olacaktır. 1 günlük bir eğitimdir.

Eğitim Konuları:

Introduction to DOORS and System Administration

Installation using UNIX server

Key components of DOORS

Installation as a service

Licensing

Removing the service

PC installation

Database administration

UNIX installation

DOORS data structure

Licensing diagnostics

DOORS over a WAN

Protecting your user’s investment

Modes

Optimisation issues

Access rights

DDBS technical specifications

IBM Rational DOORS Eğitim Takvimi

Eğitim açık sınıf ve kapalı sınıf olarak verilmektedir. Eğitim 2 günlük bir eğitim olup, aşağıdaki takvim açık sınıf eğitimi takvimidir.

Bu eğitimi kapalı sınıf olarak kendi kurumunuzda talep etmek veya ön kayıt için bizimle iletişime geçebilir veya talep formunu doldurabilirsiniz.

Dilerseniz +90 (216) 599 00 50 veya +90 (312) 265 00 72 numaralarımızı arayarak veya info@proya.net adresine yazarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

12 - 13 TEMMUZ 2017

Ankara

Kayıt Ol

10 - 11 TEMMUZ 2017

İstanbul

Kayıt Ol

07 – 08 HAZİRAN 2017

Ankara

Kayıt Ol

17 - 18 MAYIS 2017

Ankara

Kayıt Ol

08 - 09 MAYIS 2017

İstanbul

Kayıt Ol

25 - 26 NİSAN 2017

Ankara

Kayıt Ol

19 - 20 NİSAN 2017

Ankara

Kayıt Ol

03 - 06 NİSAN 2017

Ankara

Kayıt Ol

28 – 31 MART 2017

Ankara

Kayıt Ol

07 – 08 MART 2017

Ankara

Kayıt Ol

IBM Rational DOORS Eğitimi Ön Kayıt / Talep Formu


  DİĞER ARAÇ EĞİTİMLERİMİZ
  MEGA
  IBM Rhapsody
  Parasoft

   

  IBM Rational DOORS Eğitimi Ön Kayıt / Talep Formu