+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

Parasoft

Ultimate Testing Solutions
 • SANALLAŞTIRMA
 • SOAtest WITH LoadTest
 • DEVELOPMENT TESTING
 • Jtest
 • dotTEST
 • C/C++test
 • Insure++
 • Eğitim Takvimi
 • Ön Kayıt / Talep Formu

Parasoft Sanallaştırma (Service Virtualization)

Parasoft 1987 yılında kurulmuş lider yazılım güvenliği şirketidir. Şirketin yazılım testi ve kod kalitesi ürünleri bulunmaktadır.

Parasoft Virtualize bir geniş otomatize edilmiş sanallaştırma çözümü (virtualization solution) olarak test/dev ortamlarını hızlıca oluşturur, yapılandırır ve yönetir. Sürekli evrimleşen, geliştirme ve test için erişimi güç ya da konfigurasyonu zor olan ilgili uygulamaların ( veritabanları, mainframeler, ERPler ve 3rd-party sistem ve servisler) davranışlarını başarılı bir şekilde simüle eder.

Parasoft’un iletişimde olduğu dünya yüseklen bir trendle geliştirilmesi ve testi kompleksleşen yazılıma bağımlı durumda.

Geliştiriciler, Test Mühendisleri ve Performans Test Mühendisleri şunlarla karşılaşır :

Test lablar için çok kompleks ve pratik olmayan sistemler

Kaynaklara erişiminin sınırlı olduğun bölünmüş ve politik sınırlar

Erişilemeyen 3rd party/partner sistem ve servisler

Uygun olmayan ekranlara test için konulan sınırların düzenlenmesi

Stabil olmayan/kayıp yazılım bileşenleri

Evrimleşen geliştirme ortamları

Parasoft SOAtest With LoadTest (Uçtan uca bütün uç noktalar arasında test)

Parasoft SOAtest,iş ve güvenliği kritik işlemlerin uçtan uca testlerini otomotize eder. SOATest API bütünlüğü ve testi için üst düzey çözüm sunan bir araç olarak kabul görmektedir. 120 üzeri endüstri lideri mesaj tipini, web servis ve REST kütüphanelerini içeren uygulamaları eksiksiz test eder:

Forrester Wave Lideri , API Testing and API Automation en yüksek skoru ile.

Kullanışlı arayüzü sayesinde “easy to use” olarak bilinir

Üst düzey otomatik test oluşturma yeteneği

Genişçe protokol ve teknoloji desteği

Bir çok farklı uç nokta arasında ( servisler, ESB, veritabanları, mainframe, web UI, ERP) uçtan uca test yapabilme

Sürekli testi ( continuous testing) destekleyen yapı

Parasoft Development Testing Platform

Parasoft Development Testing Platform (DTP) yazılım geliştirme süreci (SDLC) boyunca yazılım kalite praktislerini sürekli uygulayarak hatalı yazılımlarının iş risklerini elimine eder. Parasoft DTP sizin yazılım kalite eforunun sola doğru ( shift left) kaymasını sağlar –  proje takımlarının bütünlüklü risk ölçümünü ve otomatik olarak hata engellemeyi ( defect prevention) sağlayan bir platform sunarak. Herhangi bir yazılım geliştirme ortamına benzersin entegrasyonu sayesinde açık kaynak kodlar ve third-party test araçları da dahil her hangi bir SDLC altyapı sisteminden veri çekip gözlemleyebilirsiniz. Parasoft DTP – geleneksel raporlama araçlarından merkezi karar sistemine transfer yaparak – istatistiki analiz tekniklerine başvurmana ve farklı verileri konsolide etmene izin verir.

Parasoft Development Testing Platform:

SDLC sürecinin görünürlüğünü ve takımların kontrolünü sağlar

Kritik hataların düzeltilmesi için geliştirici ( developer ) ve test mühendilerine ( tester) rehberlik eder

Yazılım hata engelleme ( defect prevention) sistemi için bir merkezi kontrol noktası kurar

İş risklerini engellemek için bulguları önceliklendirir

Yöneticiler için merkezi karar verme sistemini sağlar

Parasoft Jtest (Java Static Analysis, Code Review, Unit Testing, Runtime Error Detection)

Parasoft® Jtest®, Parasoft’un Java uygulamaları için geliştirici testi (development testing) çözümü, yazılım kalitesini ve yazılım geliştirme ekibinin üretkenliğini artırmak için bir çok pratiği otomotize eden çözümüdür. Jtest, Parasoft SOAtest ile benzersiz bir entegrasyona sahip.

Anahtar Özellikler:

Google Android, Spring, Hibernate, Eclipse plug-ins, TDD, JSF, Struts, JDBC, EJBs, JSPs, servlets, ve daha fazlası için (mobile, embedded, Java EE…) destek sağlama.

QuickFix için 350 üzeri kuralın kusurlarını otomatik olarak düzeltir.

Parasoft SOAtest ile entegrasyon.

Race condition, exception ve resource leak gibi sorunları tespit etmek için testler koşarak runtime hataları elimine eder.

Güvenlik saldırılarına açık zayıflıkları tespit eder.

Koşum (execution) gerekmeden runtime hatalarını tetikleyen koşum yollarını tespit eder.

Java için 1000 üzerinde statik analiz kuralı içeren konfigurasyon setinin uyumluluğu kontrol eder.

OWASP Top 10, CWE-SANS Top 25, PCI DSS, ve diğer security statik standartları için taslaklar sunar.

Parasoft dotTEST (.NET Static Analysis, Code Review, Unit Testing)

Parasoft® dotTEST™ , Parasoft’un .NET uygulamaları için geliştirici testi (development testing) çözümü, yazılım kalitesini ve yazılım geliştirme ekibinin üretkenliğini artırmak için bir çok pratiği otomotize eden çözümüdür. Kendi kural setlerini tanımlama imkanı ve de Microsoft’s .NET Framework Design Guidelines, CLS Compliance, Object Oriented Metrics, Security, and daha fazlasını kapsayan 450 üzeri built-in kural içerir.

dotTEST, IL-Level analiz (ör., formatting issues, empty blocks, misuse of operators, vb.) ile belirlenemeyen birçok code kusuru için kontroller de yapar.

Custom IL-level ver C# kuralları spesifik proje,uyumluluk, ve organizasyonal gereksinimleri güçlendirir ve uygulamaya özgün hataların tekrarını engeller.

.NET kodunun (C#, VB.NET, ASP.NET and Managed C++ ) beklendiği gibi çalışmasını garantilemek için hataları düzeltir, ortaya çıkarır ve engeller.

Parasoft C/C++test (Static Analysis, Code Review, Unit Testing, Runtime Error Detection)

Parasoft® C/C++test®, Parasoft’un C ve C++ uygulamaları için geliştirici testi (development testing) çözümü, yazılım kalitesini ve yazılım geliştirme ekibinin üretkenliğini artırmak için bir çok pratiği otomotize eden çözümüdür. Yazılımcıların kodlarını daha iyi geliştirmelerine yardımcı olur, kodu kalite hedeflerine göre sürekli ve verimli şekilde test eder.

Yazılımcı testlerini SDLC nin daha başında otomotize eder – static analysis, peer review, unit testing, coverage analysis, and runtime error detection gibi. Organizasyonunuza özgü kod standartlarının uyumluluğunu garantileyerek varlık sınıflarınızın hatalarını engeller. Yüzlerce hazır kural- MISRA stadartlarını, Meyers’ Effective C++ ve Effective STL kitapları ve de diğer kaynaklarda tanımlı- hataların bulunmasına yardımcı olur , en iyi kod yazımını garantiler, ve kodun kullanılabilirliğini artırır. Standart API kullanımını güçlendirir ve uygulamaya özgü hataların tekrar lanmasını engeller.

Parasoft Insure++ (Memory, Compile-Time, Runtime Error Detection,Unparalleled Depth and Precision)

Parasoft® Insure++®, memory corruption, memory leaks, out of arry bounds , invalid pointers gibi hafıza erişim hatalarını ve programlamada bulunması zor hataları tanımlar. Uygulamanın sistem hafızası ile entegrasyonunu uyumlu olmasını garantiler.

Nedenleri daha iyi anlamak için hataların detaylı stack trace bilgisini sağlar.

Runtime problemleri oluşmadan hafıza hatalarını bulur.

64-bit portlama sırasında temel hataları bulur.

Uygulamaların hafıza kullanımının optimize olmasını sağlar.

”smoke alarm” modunda regresyon testler ile kolayca uyum sağlar.

Parasoft Eğitim Takvimi

Eğitim açık sınıf ve kapalı sınıf olarak verilmektedir. Eğitim süresi modül, detay, danışmanlık ve özelleştirme ihtiyaçlarına göre değişmektedir.

Bu eğitimi kapalı sınıf olarak kendi kurumunuzda talep etmek veya ön kayıt yapmak için bizimle iletişime geçebilir veya talep formunu doldurabilirsiniz.

Dilerseniz +90 (216) 599 00 50 veya +90 (312) 265 00 72 numaralarımızı arayarak veya info@proya.net adresine yazarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Parasoft Eğitimi Ön Kayıt / Talep Formu


  DİĞER ARAÇ EĞİTİMLERİMİZ
  MEGA
  IBM Rhapsody
  IBM Rational DOORS

   

  Parasoft Eğitimi Ön Kayıt / Talep Formu