+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

IBM Rational DOORS Family

Gereksinimleri belirlemek ve yönetmek için ölçeklenebilir çözümler

IBM Rational DOORS Family

Gereksinim yönetimi, bir organizasyonun müşterilerinin ve iç ya da dış paydaşların ihtiyaç ve beklentilerini belgelemesi, doğrulaması ve yerine getirmesini sağlamaktır. Gereksinim yönetimi, organizasyonun amaç ve kısıtlamalarını analiz edip ortaya çıkarmayla başlar. Gereksinim yönetimi ayrıca gereksinimlerin planlanmasını destekleme, ihtiyaçları ve birlikte çalıştığınız organizasyonlarla entegrasyonunun yanı sıra gereksinimlere karşı verilen diğer bilgilerle ilişkiler ve bu bilgiler hakkında değişiklikler de içerir.

IBM Rational DOORS, gereksinimleri belirlemek ve yönetmek için kullanılan bir çözüm ailesidir. Rational DOORS, bilgi değişikliklerini yakalamanıza, izlemenize, çözümlemenize ve yönetmenize olanak sağlar ve düzenlemelere ve standartlara uygunluğu gösterir. Rational DOORS; bir ölçeklenebilir, işbirliğine yönelik, istemci-sunucu veritabanı uygulaması olacak şekilde tasarlanmıştır.

IBM Rational DOORS Family araçları:

Rational DOORS: Gereksinim mühendisliği amaçları için gereksinim yönetimi, izlenebilirlik ve etki analizi özellikleri içerir. Rational DOORS, çok karmaşık, güvenilirlik açısından kritik ve yüksek uyumluluk ortamlarında üretilen sistemler ve ürünler yaratan organizasyonlar için uygundur. (DOORS Next Generation, DOORS aktif lisansı ve destek anlaşması olan müşteriler için ek lisans ücreti alınmadan kullanılabilir).

Daha fazla bilgi için tıklayın.

Rational DOORS Next Generation: Basit gereksinimlerden tam düzenlenmiş sistem mühendisliğine kadar bir dizi gereksinim uygulaması için destek sunan Rational DOORS Next Generation, işbirliği için tasarlanan arayüzü ile ekiplerinizin disiplin altına alarak gereksinimler üzerinde düzenli çalışmaya olanak sağlar, zaman dilimleri ve tedarik zincirleri arasında daha etkili çalışabilmeleri ve gereksinimleri yönetmeleri için tek bir platform sunar. DOORS Next Generation, çok disiplinli ürün geliştirme ekipleri arasında daha güçlü işbirliği için tek sunuculu veya tamamen web tabanlı gereksinim çözümleri isteyen DOORS 9 kullanıcıları için de idealdir.

Daha fazla bilgi için tıklayın.

Rational DOORS Web Access: Paydaşların ihtiyaçları oluşturmasına, görüntülemesine, düzenlemesine ve tartışmasına olanak tanıyan web arayüzü ile Rational DOORS’yi genişletir.

Daha fazla bilgi için tıklayın.

TANITIM VIDEOSU
IBM Rational DOORS Family Araçları
Rational DOORS
Rational DOORS Next Generation
Rational DOORS Web Access