+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

Yazılım Test Otomasyonu

Önceden Tahmin Edilmiş Sonuçlarla Gerçek Sonuçların Karşılaştırılması

Test Otomasyonu

Yazılımda time-to-market, kalite ve verimlilik ihtiyaçlarının artık bir arada düşünüldüğü bir aşamadayız. Bunun da özellikle test alanına yüklediği ciddi zorluklar ve sorumluluklar vardır. Testlerin hem hızlı hem de verimli yapılması yazılım geliştirmede fark yaratan bir faktör oluyor. Test otomasyonu da tam da bu ihtiyacın karşılanması için test alanında yapılması zorunlu olan bir yazılım unsurudur.

Bu hizmetimiz ile ilgili kurumun test otomasyon stratejisi belirlenir. Bu stratejiye göre planlama yapılıp belirlenen testler otomatize edilir. Bu hizmet için hem ticari hem de açık kaynak kodlu yazılımlar kullanabilen teknik uzmanlara sahibiz. Var olan ve otomasyon sürecine dahil etmek istediğiniz projeleriniz için uyguladığımız yöntemin aşamaları şöyledir:

yazilim-test-otomasyon-sureci

Agile süreçlerinin pratikleri ve standartları günümüz yazılım geliştirme süreçlerinin vazgeçilmez ve uygulanmaya çalışılan yöntemi olmaktadır. Bilindiği üzere test otomasyonu agile süreçlerinin olmazsa olmazı niteliğindedir. Tam da bu noktada sahip olduğumuz deneyim ve güçlü test otomasyon ürünleri sayesinde bu sorunsalında kilit çözümü olabilmekteyiz.

Hangi code derinliği ve arayüzler otomasyon çalışması yapıyoruz?

Birim Testi ( Unit Testing)

API-SOA Seviyesi Fonksiyonel Testleri (API Testing)

GUI Arayüz Testleri ( GUI Based Testing)