+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

Kurumsal Mimari

Bilişim ve İletişim Kaynaklarınızı Etkin ve Verimli Şekilde Kullanın

Kurumsal Mimari

Piyasanızdaki değişimler karşısında rahat bir şekilde bu değişime adapte olabileceğinize inanabiliyor musunuz? Mimari yapınız ve organizasyon yapınızın, iş fonksiyonlarınız ve işlemlerinizin piyasa amacınıza uygun olduğunu kanıtlayabiliyor mu?

Kurumsal mimari, iş yaşamındaki dört adet anahtar niteliğinde ki, birbiriyle ilişkili mimari kümeyle (İş, Bilgi, Sistemler ve Teknolojik Altyapılar) alakalı modelleme ve döküman çıkarma imkanı tanımaktadır. Bu sayede, geliştirilen Kurumsal Mimari çatısında üretilen organizasyonel planlarla, sizin iş kalitenizin geliştirilmesine, verimle ve yönetilebilir bir iş sürecine adaptasyon sağlamanıza imkan vermektedir.

İyi tasarlanmış bir Kurumsal Mimari çözümü size, organizasyonlara hızlı cevap vermeyi, yeterli ve pozitif bir anlayışla, fırsatlara ve değişimlere açık olan piyasalara hızlı adapte olmanızı sağlamaktadır. Bunların en önemli nedeni, süreçteki kümelerin ortak çalışıyor olması ve bunun size teknolojik avantaj sağlıyor olmasıdır.

Kurumsal Mimari Şunları İçermektedir:

İş süreç modellemesi (BPM), bilgi, sistem ve teknolojik altyapı.

Grafiksel ve yazıya dayalı tanımlamaların modellere yenileme yapmaya imkan sağlaması.

Tamamıyle gözden geçirilebilir amaç ve hedefleri olan bir yapı.

Taban seviyesinde içerikler ve mimarinin sunulma standartları.

Kurumsal mimari, saklanabilir ve yönetilebilir, geniş içerikli ve tamamıyle Kurumsal Mimariyle bütünleşmiş bir havuza sahip olan, organizasyon yapısında aşağıda verilen maddeleri size sağlamaktadır:

Değişime hızlı cevap verme yeteneği.

BT altyapısının yönetim giderlerinin azaltılması.

Projedeki görevlilerin iletişimlerini ve modeller arasındaki ilişkilerin arttırılmasının geliştirilmesi.

İş süreçlerinin ve analizinin mükemmel şekilde desteklenmesi.

Doğru aracı seçmek ise başlı başına zor bir konudur. Sektordeki en iyi uygulamalar ışığında üretilmis, uluslararası organizasyonların belirlediği standartları içeren, ve üreticisi ve/veya tedarikçisi ile uzun süreli, sağlıklı ve verimli bir ilisşki dahilinde çalışabileceğiniz bir ürünü tercih etmek en optimum çözümdür.

15 seneyi aşkın deneyimi ile PROYA, 26 senelik tecrübesi olan MEGA International ile güçlerini birleştirerek GRC konusundaki en iddialı ve kapsamlı ürün ailelerinden biri olan Hopex IT Portfolio Management paketini sunmaya başlamıştır.

MEGA’nın merkezi veri havuzu (repository) üzerine kurulmuş platformu tüm IT Portfolio Management hedeflerinizin birbirine ulaşmasını sağlar.