+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

BT Varlık Yönetimi

BT Varlık Yönetimi

Şirketler, çoğu zaman özellikle yazılım envanterindeki uygulamaların kullanımlarına yönelik istatistiksel veriler olmadığından kullanmadıkları yazılım ve donanımları için gereksiz lisans ve bakım maliyetleri ile karşı karşıya kalırlar.

Bunların yanı sıra farklı departmanlar arasında koordinasyon eksikliği, organizasyon ve proje değişiklikleri gibi süreçlerle birçok yazılım ve donanım satın alımı gerçekleşmektedir.

Kullanılmayan yazılımları geri kazanmak, uyumluluk gereksinimlerini karşılamak ve kullanılabilirlik seviyesini arttırmak için IT envanterine ilişkin ayrıntılı bilgiler gereklidir. Özellikle bu bilgilerin güvenlik açısından uygulamalarda tespit edilen güvenlik açıklarını yamalamakta ayrıca yük olarak karşımıza çıkmaktadır.

IVANTI IT Asset Management ile tüm envanterinizin uçtan uca kontrolü ve süreçlerinin takibini gerçekleştirebilirsiniz.

License Optimizer for Clients & Servers
  • Yazılım envanterinin takibi,
  • Yeni satın alımların detayları,
  • Vendor takibi ve iletişim.

Ivanti’nin IT Hardware Management çözümü ise, donanımların kullanım ve support tarihlerine yönelik detayları kapsamaktadır.

IT Asset Management bu 3 çözüm ile ele alındığında, Donanım ve yazılımınızın performansını ve değerini en üst düzeye çıkarmak için eksiksiz bir kullanım kabiliyeti sağlamaktadır.

License Optimizer for Clients
  • Yazılım Varlıklarınızı raporlar ile detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
  • Şirkette hangi yazılımın bulunduğunu keşfeder, kullanımlarını görüntüleyebilirsiniz.
  • Yazılımlarınızın performansını ve değerini en üst düzeye çıkarmak için kullanılmayan lisansları kullanıcılardan geri isteyebilir ve yazılım üzerinde yeniden lisanslama işlemi sağlayabilirsiniz.
  • Maliyeti en aza indirmek, denetim riskini azaltmak ve tüm BT ortamlarında dönüşümleri desteklemek için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri bir araya getirebilirsiniz.
License Optimizer for Servers

BT yatırımlarınızı daha iyi yönetmek için veri merkezi karmaşıklığını hızla görmenizi, böylece maliyet tasarruflarını ve etkinlikleri yönlendirmenizi sağlar. Çözüm, VMware, Hyper-V, Oracle VM ve IBM Power Virtualization gibi kurum içi ve karma bulut sanallaştırma ortamları için yazılım varlıklarını tanımlar ve yönetir.

Hemen Bilgi Alın