+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

IBM Cloud Pak for Data

Her tür bulut üzerinde çalışan açık, genişletilebilir bir veri ve yapay zeka platformu

IBM Cloud Pak for Data

IBM’in yeni nesil ürünlerinden olan “Cloud Pak for Data” bütünleşmiş veri ve yapay zekâ platformudur. Platform, Red Hat® OpenShift® Konteyner temel alınarak oluşturulmuştur. Veri bilimi anlamında gerekli bütün parçaların tek bir platformda toplanmıştır. Yapay zeka, veri yönetimi, data-ops, yönetişim ve iş analitiği teknolojileri bir arada sunulmaktadır. Firmanın değişen veri bilimi ihtiyaçlarına hızlı adaptasyon için hazırlanmıştır. “IBM Cloud Pak for Data” 4 saat gibi çok kısa bir zaman aralığında çalışır hale getirilerek kullanıma başlanılabilmektedir. Cloud ortamda çalışan diğer IBM servisleri ve üçüncü parti uygulamalar ile kolayca çalışabilen bir mimariye sahiptir.

Günümüz ekonomik şartlarında fark yaratabilmek için verimlilik arttırılmalı, rekabet avantajları iyi analiz edilmeli, geleceğe hazırlamak için bugünü yakalanmalıdır. Bu şartlarda yapay zeka kullanımı hem işletmeler hem de son tüketiciler için zorunlu hale gelmiştir. Özellikle dijital dönüşüm sürecinde yapay zekanın kullanımı şirketlere çok büyük değer katmakta ve rakiplerinden birkaç adım öne geçirmektedir.

Yapay zekanın verilerle buluşturularak daha iyi sonuçlara alabilmek için de üç temel gereksinim bulunur. Veri karmaşasının çözülmesi, analitik yetkinliklerin arttırılması ve verilere olan güvenin sağlanması gerekir.

IBM Cloud Pak for Data ile Firmanızın Kazanacak Olduğu Yetkinlikler

Veri kopyalama yapmadan tek ortamdan bütün verilerinize ulaşın:

Veri taleplerini aynı ortamdan yönetebilirsiniz. Farklı rollere göre veri erişim şekilleri belirlenebilir. Bu sayede roller arası koordinasyon sağlanarak daha efektif sonuçlar alınabilir. Klasik analiz ortamlarında verilerin birçok defa kopyalandığını, farklı kaynakları birleştirmek için ek çalışmalar yapıldığını görmekteyiz. IBM Cloud Pak for Data ile bu gereksinimler tamamen ortadan kalmıştır. Uçtan uca bütün veri erişim kuralları yapay zekanın sunduğu yeniliklerle birlikte otomasyonu sağlanmakta, yönetimi yapılmakta ve AI hazır hale getirilmektedir. Bu da size süreçten ziyade sonuç ile daha çok ilgilenme ve daha iyi analitik modeller üretmesi olanağını sağlamaktadır. Veri sanallaştırması yapay zeka ile buluşarak sunduğu avantajlardan faydalanın.

Bütün çalışmalarınızı tek bir ortamda organize etme şansına sahip olun.

Farklı ekiplerce, hiçbir karışıklık olmadan tek bir ortamda çalışma imkanı sağlanmaktadır. Bu sayede kurumsal hafıza kaydı oluşmakta ve sürdürülebilirlik sağlanmaktadır. Farklı kaynaklardan gelen verilerin yönetişimini sağlayabilirsiniz.

Verilerinizi sınıflandırabilir, hassas olan verileri maskeleyerek kullanımını sağlayabilirsiniz. Kurumsal veri kurallarını oluşturabilir ve verinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Veri ilkeleri, güvenlik, uyum ve hazırlık süreçlerinin tamamı otomatikleştirilebilir.

Platform tek bir ortamda veriyle ilgili bütün birimlerin çalışabileceği bir ortam sunar. Böylece ekip içi koordinasyon otomatik olarak sağlanmış olur ve en iyi sonuç, en efektif çalışma şekline ulaşılır.

Otomatik Yapay Zeka imkanı sunar (AI for AI)

Otomatik yapay zeka olanağı sunulmaktadır. Dilerseniz, yapay zeka hedeflerinize göre veri hazırlığını kendisi yapar, uygun algoritmaları seçer ve optimizasyon yaparak nihai sonuca ulaşır. Bütün bu süreç herhangi bir dış müdahale gerektirmeden yapılabilmektedir. Yapay zekanın bir veri bilimci gibi davrandığı bu durumda çıkacak sonuçları diğer sistemlerinizle entegre ederek müşterilerinize karşı fark yaratabilir, rekabette çok daha önlere geçebilirsiniz.

Kolay uygulama

4 saat gibi bir sürede tamamen size özel Bulut (cloud) sistem hazır hale getirebilirsiniz. Hızlı adaptasyon ile yatırımlarınızdan hızlı sonuç almaya başlayabilirsiniz. İçerisinde yer alan hazır algoritmalar ile de veri bilimcileriniz üretim sürecini çok daha hızlı hale getirebilirsiniz.

Entegrasyon

IBM Cloud Pak for Data, ekosistemde bulunan birçok sistem ile entegre olabilmektedir. Veri erişiminde, analiz, modelleme, yapay zeka ve sonuçların sunumu aşamalarının tamamı entegre edilebilir.

Hemen Bilgi Alın
DİĞER ÜRETİCİLER
Adobe Connect
MEGA