+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

LogPoint

Enterprise SIEM solution

LogPoint – Enterprise SIEM solution

LogPoint SIEM, log kayıtlarını sistemden ve uygulamalardan, en son NoSQL sorgulama ve anahtar olaylardan toplar ve aramaları Big Data teknolojisi kullanarak gerçekleştirir. Bu teknoloji sayesinde LogPoint her saniye, 50.000 den fazla olay ve aramaya dayanan milyonlarca log kaydını sadece bir sunucu kullanarak toplayabilir. Düşük donanıma sahip olan bir sunucu olsa dahi proaktif olarak network izleme yapabilir ve gerçek zamanlı güvenlik tehditlerini tespit edebilir böylece siber atakları önleyebilir ve gerekli önlemleri alabilirsiniz.

LogPoint partnerlerinden biri olan Boeing,kullandığı yazılımlarda EAL +3 sertifika şartını aramaktadır ve LogPoint SIEM-platformu EAL +3 lisansına sahiptir.
Boeing Savunma, Uzay ve Güvenlik Birimi ile partnerlik anlaşması yaparak EAL +3 (3.Seviye) sertifikasının gerekli kıldığı şartları yerine getirdiğini ispatlamıştır. (Konu hakkında : https://www.logpoint.com/en/common-criteria)
Bu sertifika genellikle NATO kalite sertifikası olarak da adlandırılmaktadır.

LogPoint Farkları :

Esnek Yapı : LogPoint karışık olmayan, esnek ve her kuruluşun ihtiyacına ve kapasitesine yönelik basit öğrenme eğrileri sunmaktadır. Yazılım & Donanım olarak ya da sadece yazılım olarak sisteminize uygulayabilirsiniz. Depolama kapasitesi iç ve dış lokasyonları, hem LogPoint hem de diğer yönetim katmanlarını kapsar.

Yaygın Entegrasyon Desteği : Mevcut uygulamalarınız kolay bir şekilde LogPoint API ile entegre olabilir.

Basit Kategorize Edilmiş Sınıflandırma : LogPoint in en iyi özelliklerinden biri de kategorize bazlı sınıflandırmaya dayalı olarak geliştirilmesidir. Böylece aynı tip uygulamalar ile aynı kategoride ve benzer olaylar aynı şekilde otomatik listelenir. Eğer yeni bir uygulama, iş süreci yada yapısal bir öğe sisteme eklenirse, o öğe ile ilgili uyum raporları, uyarılar, ara yüz ekranı ve framework analizi, kullanıcı onayı olmadan otomatik sisteme eklenir.

Evrensel Arama Dili : Sistemde ne olup bittiğini anlamak önemli olmakla beraber, bunun yanında açıklamalar için özlü ve etkili bir dil kullanmak başarının anahtarıdır. LogPoint bize basit, güçlü ve içerik tamamlayıcı bir dil kullanmaktadır. SQL bilgisi gerektirmez. Sadece programlara paradigmasını anlamanız ya da ‘RegEx’ veri dilini bilmeniz yeterlidir. LogPoint yüksek anlaşılabilir bir dile sahiptir.

Ürün Özellikleri :

Eşsiz ölçeklendirebilirlik

Şeffaf arama ve analiz

Big Data depolama

Platform esnekliği

Veri&Bilgi

Veri zenginleştirme

Hızlı işleme

Olay bağlantısı, aktif müdahale motoru

EAL +3 sertifikası

Hemen Bilgi Alın
TANITIM VIDEOSU
EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
DİĞER ÜRETİCİLER
HEAT Software (Lumension)
BeyondTrust
AlienVault
ForeScout
Mojo (Airtight)
WatchFul
Varonis