+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

Mobileiron (Bir Ivanti çözümü)

Kullanıcılara Uç nokta Seçeneği

Mobileiron

On yılı aşkın bir süredir neler yaptık? Mobil cihazların yönetimi (MDM) diğer adıyla kurumsal mobilite yönetimi (EMM), şirketlerin çalışanlar, yükleniciler ve alanda çalışanları için mobil cihazlardaki değerli verileri kontrol etmeyi başardı.

BT çözümlere baktığımızda masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar mobil cihazlardan ayrı olarak yönetimi yapılmaktaydı.

Son dönemlere baktığımızda talepler farklı bir yönde gelişmekte.

Birleşik uç nokta yönetimi (UEM) adlandırılan bir yöntemle birleştirmek için bir bilgi teknolojileri isteği bulunmaktadır.

Günümüze geldiğimizde artık kurum ve kuruluşlar iOS, MacOS, Windows 10 ve Android bu işletim sistemlerine sahip birçok uç nokta BYOD, COBO ve COPE etkin olmasıyla şirketlere dahil edildiğinden, artık güvenlik ve yönetimi en önemli unsurlar haline geldi.

MobileIron UEM, her ölçekteki kuruluşlar için tek bir çözüm sunarak mobil cihazlarının ve masaüstü bilgisayarlarının yönetimini sağlamasını ve kolaylaştırmayı sunmasıyla ön plana çıkmaktadır. UEM maddi olarak iyileştirme sağlar ve karmaşıklığı ortadan kaldırır. Gerek kullanıcı gerekse yönetici sorunsuz bir deneyim sağlar.

Günümüzde çalışanlar bilgisayarları dışında mobil cihazlarını da aktif bir şekilde kullanmaktadırlar.

BT yöneticileri bilgisayarları sorunsuz yönetirken, mobil cihazları kontrol etmekte zorlanmaktadırlar.

Çalışanlar mobil cihazlarda şirket ile ilgili bilgileri paylaşmaktadırlar. Bunların kontrolü giderek zorlaşmaktadır.

Mobil Cihaz Yönetimi (Mobile Device Management (MDM) ile mobil cihazların üzerindeki işletim sistemlerini, uygulamaları ve kurum ile ilgili bilgileri yönetmeyi sağlamaktadır.

Hemen Bilgi Alın