+90 (216) 599 00 50 / +90 (312) 265 00 72

IBM Rational DOORS

Gereksinimleri belirlemek ve yönetmek için ölçeklenebilir çözümler

IBM Rational DOORS

Gereksinimleri Belirlemek ve Yönetmek için Ölçeklenebilir Çözümler

DOORS, dünyada gereksinim yönetimine öncülük eden araçtır, iş süreci optimizasyon önceliklerini etken hale getirerek sistem mühendisliğinin ve yazılım geliştirme projelerinin kalitesini iletişimi ve iş birliğini artırarak sağlar. DOORS, aynı coğrafi bölgede konuşlanmış organizasyonlar ve proje grupları için uygundur. İş hedeflerinin, müşteri ihtiyaçlarının, teknik özelliklerin ve yönetmeliklerin gözlemlenmesini kolaylaştırarak kaliteyi artırır. Gereksinimler ve gereksinimlerin izlenebilirliği üzerindeki güçlü tutma, bağlantı oluşturma, analiz ve yönetim değişiklikleri imkanları sayesinde yönetmelikler ve standartlara uygunluğu garanti altına alır. Ölçeklendirilebilir ana gereksinim veri havuzu ile DOORS ayrık takımların tek takımmış gibi hareket etmelerini sağlayarak ortak amaçlara ulaşılmasında katkıda bulunur. Gereksinimler bir proje ilerlerken gelişir ve değişir; DOORS güçlü analiz yeteneği sunarak kullanıcıların onaylanan değişikliklerin etkilerini tam olarak görüp anlamalarına olanak sunar. DOORS gelişmiş izlenebilirlik yeteneği ile hiçbir gereksinimin gözden kaçmasına izin vermez ve kalitenin artırılmasını sağlar.

Gereksinim yönetimi: Kapsamlı bir gereksinim yönetimi ortamı sağlar.

İzlenebilirlik: Gereksinimler ile tasarım öğeleri, test planları, test örnekleri ve diğer gereksinimler arasında bağlantı kurar.

Ölçeklenebilirlik: Değişen gereksinim yönetimi gereksinimlerinize göre ölçeklenir.

Test İzleme Araç Seti: Test yapanların, gereksinimler ile test örnekleri arasında bağlantı kurması için el ile gerçekleştirilen test ortamlarına yönelik Test İzleme Araç Setini içerir.

Bütünleştirmeler: Rational değişiklik yönetimi çözümleriyle basit bir önceden tanımlanmış değişiklik teklifi sistemi veya daha kapsamlı, özelleştirilebilir değişiklik denetimi iş akışı aracılığıyla gereksinimler üzerindeki değişiklikleri yönetir.

TANITIM VIDEOSU
IBM Rational DOORS Family Araçları
IBM Rational DOORS
Rational DOORS Next Generation
Rational DOORS Web Access